بهترین سنگ ها جهت بکارگیری در کف ساختمان

کفپوش هر ساختمانی باید با استفاده از بهترین مصالح طراحی و اجرا شود، زیرا باید استحکام و مقاومت کافی را داشته باشد تا چندین سال بدون هیچگونه شکستگی و آسیبی، از آن استفاده نمود.
سنگ تراورتن و گرانیت گزینه های مناسبی جهت طراحی کف ساختمان ها می باشند، زیرا مقاومت بالایی دارند و طیف گسترده رنگی آنان همه نوع سلیقه های را پوشش می دهد.

استفاده از تراورتن در سنگ فرش محوطه‌ها و معابر

سنگ تراورتن بهترین گزینه جهت استفاده در سنگ فرش و نمای ساختمان ها می باشد که معادن فراوانی از آن در ایران یافت می شود؛ به همین علت قیمت مناسبی دارند. از این سنگ به شکل گسترده ای در پوشش کف استفاده می گردد که علل آن در ذیل تشریح می گردد.
• سنگ تراورتن طیف رنگی بسیار گسترده ای دارد و به همین علت مناسب همه نوع سلیقه ای می باشد.
• استحکام بی نظیر این سنگ، زبان زد خاص و عام می باشد.
• اگر از رنگ روشن تراورتن استفاده کنید، جذب گرمای خورشید را تا حد زیادی کاهش خواهید داد زیرا گرما و حرارت را به خود جذب نکرده و محیط را گرم نمی کند.
• این سنگ گرد و غبار و آلودگی را به خود جذب نمی کند و محیطی پاکیزه به شما ارائه می دهد.

استفاده از گرانیت در سنگ فرش محوطه‌ها و معابر

اگر در معادن منطقه‌ای که شما در آن زندگی می‌کنید سنگ گرانیت یافت می‌شود، از آن می‌توانید به‌صورت یک مصالح ساختمانی محلی و مقاوم استفاده نمایید. در این زمینه نکات زیر قابل توجه است:
• اول این که گرانیت ماده‌ای گران‌قیمت است، ولی به علت استحکام و ماندگاری فوق‌العاده، ارزش استفاده و کاربرد را دارد.
• سنگ فرش حیاط منزل توسط سنگ لوح ایده ای عالی است، چرا که سنگ لوح در سردترین محیط‌ها و مناطق نیز توان مقاومت دارد و در گرما و سرما بسیار بادوام بوده و با شرایط وفق می‌گیرد. سنگ لوح در محدوده گسترده‌ای از رنگ‌های غنی از سبز یشمی گرفته تا زغالی وجود دارد. این سنگ یکی از محبوب ترین انواع سنگ برای کف سازی محوطه به شمار می رود.
• استفاده از سنگ ریزه برای سنگ فرش محوطه بیرونی انتخابی عالی است؛ اگرچه سنگ ریزه باید با یک لبه‌ی صلب محدوده بندی شود تا آن را در احاطه خود قرار دهد.
• سنگ متلاشی شده را سنگ ریزه می‌گویند که می‌تواند برای معابر و محیط‌هایی به کار رود که قصد دارید برای بیننده هموار و صاف به نظر آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *