نمای رومی کلاسیک

نمای کلاسیک یا رومی یکی از دوست داشتنی ترین انواع نمای ساختمان محسوب می شود. گستره ی نما به وسعت دنیاست و می توان گفت در همه جای دنیا علاقمندان خاص خود را دارد. تقارن از مهمترین اصول طراحی این نما به حساب می آید و از اصالت زیادی برخوردار است. تا جایی که در دنیای مدرن، کشورهایی مثل آمریکا ساختمان های اداری خود را به سبک کلاسیک می سازند. با ما در این مقاله همراه باشید تا به شما نمای رومی کلاسیک را معرفی کنیم.

معرفی نمای رومی کلاسیک

نمای رومی کلاسیک المان هایی خاص همانند ستون ها، پایه ستون ها، مجسمه و قاب پنجره دارد که می تواند عظمت، شکوه و اصالت را به سازه ببخشد. المان های نمای رومی مفصلا در همین سایت خدمتتان توضیح داده شده اند.
نمای روی اغلب با سنگ مستحکم تراورتن اجرا می گردد که زیبایی کار را چندبرابر می کند. در واقع نماهایی که اکنون ما آن را نمای کلاسیک می خوانیم شباهت و نمونه برداری از مصالح، دیتیلها و مدل ساختمانهای مربوط به زمان کلاسیک روم و یونان قدیم یا مربوط به زمان معماری سبک نئوکلاسیک می باشد. در این الگو در گوشه ها و لبه های آن تندیس هایی به روش رومی قابل رویت است. در کل دیزاین این نمونه بناها قانون و قواعد خاصی ملموس نیست فقط به سلیقه و درخواست کارفرما و سازنده آن وابسته است. ترکیب فرهنگ های متفاوت در جهان امروزی، دیدگان هنر مشاهده گرایی را به سمت نمای رومی امروزی سوق می دهد. هر سبک معماری در طراحی نما نشانگر عقیده ها و باورهای ذهنی ساکنین آن دیار محسوب می شود.نمای کلاسیک در ساختمان های ویلایی ، دوبلکس ، یک طبقه و حتی چند طبقه هم کاربرد دارد. نما ویلا کلاسیک یکی از محبوبترین نمای ویلاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *